Najbliższa kolejka:

31

Okienko transferowe do:

25.04.2014, godzina: 17:45

2014.04.23 10:29

W piątek 31. kolejka T-Mobile Ekstraklasy

W piątek 31. kolejka T-Mobile Ekstraklasy

Zmiany w składach, zakładanie nowych drużyn do piątku, do godz. 17:45.
Czytaj więcej

Dream Team rundy wiosennej

Trzech piłkarzy Legii Warszawa, po dwóch Pogoni Szczecin i Lecha Poznań.

Czytaj więcej

Zapowiedź 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Ostatnia kolejka ligowego sezonu zwykle oznaczała koniec emocji. Ale nie tym razem. Po reformie T-Mobile Ekstraklasy po ostatniej kolejce prawdziwe emocje dopiero się zaczną. Bo z jednej tabeli wyłonię się dwie – mistrzowska i spadkowa.

Czytaj więcej

30. kolejka T-Mobile Ekstraklasy

Mecze, relacje, Dream Team, Facebook.

Czytaj więcej

Zapowiedź 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Gdyby sezon, tak jak zwykle, liczył 30 kolejek, Legia świętowałaby tytuł mistrzowski. Tymczasem dzięki reformie T-Mobile Ekstraklasy emocje się nie skończyły – one wręcz rosną. Walka ligowych średniaków o grupę mistrzowską jest może nawet jeszcze ciekawsza niż boje na samym szczycie. W końcu w naszej lidze nie ma już meczów o nic.

Czytaj więcej

Wywiad z liderem

Kapitan drużyny? Stawiam albo na Marcina Robaka, albo na Miroslava Radovicia. I nie będę tego zmieniał - mówi Daniel Gawroński ze Szczecina, lider konkursu.

Czytaj więcej

Puchary Lig Prywatnych

Od 31. kolejki startują Puchary Lig Prywatnych.

Czytaj więcej

Wszystko o Menedżerze TVP Sport

Jeśli brałeś udział w poprzedniej edycji konkursu Menedżer TVP Sport, nie musisz się rejestrować. Wpisujesz login i hasło z jesieni, albo - jeśli logowałeś się przez Facebooka - klikasz w przycisk ZALOGUJ SIĘ F

Czytaj więcej

Zapowiedź 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Legia – Lech – ten mecz przyćmiewa wszystkie pozostałe z 28. kolejki. Na stadionie przy Łazienkowskiej tym razem będą kibice (trzeba się z tego cieszyć, bo już w przyszłym tygodniu może się to nie powtórzyć...), a na murawę wybiegną piłkarze lidera i wicelidera. Transmisja w sobotę od 15:10 w TVP 1.

Czytaj więcej

Legia - Lech w TVP 1

Hit 28 kolejki, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Lechem Poznań będzie można obejrzeć w TVP1. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 marca o godzinie 15.30.

Czytaj więcej

Zapowiedź 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Poprzednia kolejka jeszcze raz pokazała, że obstawianie wyników naszej ligi jest jak gra na loterii. Jeśli Legia nie wygrywa z Wisłą mimo prowadzenia do przerwy 2:0 i gry z przewagą jednego zawodnika, a Ruch przegrywa u siebie z Piastem, to w T-Mobile Ekstraklasie nic już nie jest oczywiste. No chyba że wyjazdowa porażka Widzewa, ale wyjątek potwierdza regułę...

Czytaj więcej

PUCHAR TVP SPORT

Od 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy startuje Puchar TVP Sport. Mamy 3 nagrody do wygrania.

Czytaj więcej

Zapowiedź 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

To, że chuligani decydując się na wszczęcie burd nie myślą o losie swojego klubu, jest oczywiste. Ale czy podejmując takie ryzykowne akcje choćby przez chwilę zastanawiają się, czy aby sami na tym nie stracą? Jeśli nie obchodzą ich inni, to może dbają chociaż o swój interes? Czy potrafią się wykazać choćby minimum pomyślunku lub instynktu samozachowawczego? Otóż nie!

Czytaj więcej

Zapowiedź 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

To już przerabialiśmy - w tym sezonie praktycznie po każdej serii meczów polskich klubów w europejskich trudno nam było się pozbierać i wrócić do ligowej rzeczywistości. Jednak odpadnięcie ostatniego zespołu z rozgrywek wcale nie dało nam odetchnąć. Oto bowiem o fatalne nastroje kibiców zaczęli się starać piłkarze biało-czerwonej reprezentacji.

Czytaj więcej

Zapowiedź 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że najlepsi napastnicy naszej ligi nas nie rozpieszczają. Nie licząc rodzynka w osobie Artjomsa Rudnevsa w ostatnich pięciu sezonach nie było nikogo, kto strzeliłby 20 lub więcej goli.

Czytaj więcej

Sponsoring

Jak zwiększyć budżet swojego klubu?

Czytaj więcej

Zapowiedź 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

23. kolejka T-Mobile Ekstraklasy to ligowe klasyki – starcie Górnika z Legią i przede wszystkim derby Krakowa. Czy piłkarze staną na wysokości zadania i pokażą nam futbol godny klasyków?

Czytaj więcej

Vasconcelos zrobił różnicę

Przed ostatnim meczem 22. kolejki miałem dużą przewagę w rankingu. Wygraną mógł mi zabrać np. hattrick Pawła Brożka - mówi Krzysztof Janiczak z Krakowa.

Czytaj więcej

Zapowiedź 22. kolejki

Piłkarze raczej nie są przyzwyczajeni do bycia w cieniu. Zwykle uwaga kibiców sportowych skupiona jest właśnie na nich, ale teraz sytuacja jest zupełnie inna. T-Mobile Ekstraklasa wraca do gry po zimowej przerwie, problem w tym, że mało kto to w ogóle zauważa. Teraz wszyscy żyjemy przecież Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Jak na to zareagują piłkarze?

Czytaj więcej

Wygraj koszulkę meczową klubu ekstraklasy!

Dla najlepszego po 30. kolejce ufundujemy oryginalną koszulkę meczową wybranego klubu T-Mobile Ekstraklasy.

Czytaj więcej

Menedżer TVP Sport

Zapraszamy IV edycji konkursu, opartego na rozgrywkach polskiej ekstraklasy.

Czytaj więcej

Jak się zarejestrować?

Poradnik dla graczy, którzy po raz pierwszy rejestrują się do konkursu.

Czytaj więcej

Jak założyć ligę prywatną?

Własna liga prywatna to gwarantowane emocje.

Czytaj więcej

Kosanović uratowany przed nałogiem

Na starcie ostatniego meczu rundy jesiennej (Wisła – Pogoń) miałem 7 punktów przewagi. W 19. minucie, po bramce Brożka i asyście Guerriera, nie było powodów do niepokoju, bo różnica punktowa nadal wynosiła 7 punktów. Ale już w 54. minucie po asyście Brożka zrobiło się nerwowo – opowiada Michał Przybiński z Cegłowa, laureat III edycji konkursu Menedżer TVP Sport.

Czytaj więcej

Na ostatniej prostej

Podobno wejście na szczyt wcale nie jest takie trudne. Sztuką jest za to utrzymanie się na nim. Może to stwierdzenie jest nieco wyświechtane, ale mimo wszystko coś w nim jest. W tym sezonie miałem już momenty, w których zacząłem wątpić w obronę tytułu mistrza Ligi Ekspertów TVP.

Czytaj więcej

Michał Przybiński zwycięzcą!!!

Michał Przybiński z Cegłowa zwycięzcą III edycji Menedżera TVP Sport.

Czytaj więcej

"Flaszka" dla KOSANOVICIA

Kilkanaście dni temu klub SAMNATHA KSM Andrzeja Idziaka był daleko poza podium. Ale dzięki obrońcy Cracovii jest szansa na wygraną.

Czytaj więcej

Zapowiedź 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

W Polsce szaleje orkan Ksawery, ale piłkarze T-Mobile Ekstraklasy najwidoczniej się go nie boją. Grają bez opamiętania, dzień po dniu i już niecałe 20 godzin po ostatnim meczu 19. kolejki rozpoczyna się 20. seria spotkań. Przedostatnia w 2013 roku.

Czytaj więcej

Rekord punktowy Masłowskiego i Petasza

Zawisza wygrała z Piastem 6:0, a po 25 punktów zdobyli Michał Masłowski i Piotr Petasz. To rekord w historii Menedżera TVP Sport.

Czytaj więcej

12 dni pod rząd T-Mobile Ekstraklasy

Tuż po zakończeniu 18. kolejki startuje 19. runda spotkań. A po zakończeniu 19. rundy spotkań dzień później rozpoczyna się 20. kolejka.

Czytaj więcej

Zapowiedź 18. kolejki T-Mobile Ekstrklasy

Typowanie wyników meczów piłkarskich to trudna zabawa. Można mieć wiele danych, prowadzić świetne analizy, a wyniki i tak mogą być odwrotne od przewidywanych. Ale w 18. kolejce są takie dwa spotkania, które można obstawiać w ciemno. Jeśli faworyci nie wygrają, będzie to gigantyczna sensacja.

Czytaj więcej

Zapowiedź 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Mecze reprezentacji to dla klubów okazja do zwarcia szyków, regeneracji sił i naprawienia tego, co ostatnio szwankowało. Wszystko pięknie. Tylko jeśli wszyscy odrobią pracę domową, kto będzie przegrywał? W T-Mobile Ekstraklasie mamy już piłkarską wiosnę, ale zimy nikt nie oszuka. Do zimowej przerwy pozostaje pięć kolejek. Na boiskach leży więc jeszcze wiele punktów do podniesienia.

Czytaj więcej

Cegłów kontra Ciechanów

W pierwszej czwórce klasyfikacji generalnej jest po dwóch menedżerów z Cegłowa i Ciechanowa.

Czytaj więcej

Tym razem Choinianka

Tak zaciętej rywalizacji w Lidze Ekspertów TVP jeszcze nie było.

Czytaj więcej

100 punktów do wygranej

Dominik Maligłówka, menedżer klubu Warkasquad, zdobył w 16. kolejce 100 punktów i okazał się najlepszy.

Czytaj więcej

Zapowiedź 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Półmetek sezonu zasadniczego już za nami. I nie chodzi tu o amerykańską ligę koszykówki NBA, a o polską piłkarską T-Mobile Ekstraklasę. Zmiana formuły rozgrywek i wprowadzenie podziału na grupy mistrzowską i spadkową sprawiły, że kształt tabeli po 15. kolejkach nie mówi praktycznie nic. Kluby powinny skupić się na następnej serii spotkań, zamiast wyciągać daleko idące wnioski. A więc do boju.

Czytaj więcej

Paweł Kuciński wygrał PUCHAR TVP SPORT

Menedżer klubu pique w finale pokonał Macieja Olejniczaka (Pasaż Łódź).

Czytaj więcej

Garguła na 101

Łukasz Garguła, pomocnik Wisły Kraków, przekroczył w punktacji Menedżera TVP Sport "setkę".

Czytaj więcej

Zapowiedź 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Ligowy maraton mocno miesza w tabeli. Aż trudno nadążyć za wszystkimi zmianami w sytuacji, gdy przez dwa tygodnie mecze odbywają się praktycznie codziennie. 15. kolejka będzie szansą na odzyskanie twarzy dla piłkarzy Legii, Górnika i Lecha, którzy w słabym stylu przegrali swoje ostatnie mecze.

Czytaj więcej

Zapowiedź 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Wiele wskazuje, że to co najciekawsze w tej kolejce zdarzy się na samym jej początku. Mecz Górnika z Cracovią z wielu względów jest prawdziwym hitem T-Mobile Ekstraklasy.

Czytaj więcej

Zapowiedź 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

36 goli w poprzedniej kolejce rozbudziło nasze apetyty. Czy piłkarze będą w stanie podtrzymać dobrą skuteczność?

Czytaj więcej

Znowu zmiana lidera w generalnej i Puchar TVP Sport

Z drugiej pozycji na pierwszą awansował Michał Przybiński, menedżer klubu JUTRZENKA1.

Czytaj więcej

Zapowiedź 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Po ostatnich popisach biało-czerwonych polskim kibicom towarzyszy chyba nawet większy kac niż po meczach naszych klubów w europejskich pucharach. Cóż, nie mamy łatwego życia. Który to już razy zostaliśmy brutalnie sprowadzeni na ziemię? Przeniesienie uwagi ze świątyni futbolu na Wembley do Areny Kielc, gdzie rozpocznie się 12. kolejka T-Mobile Ekstraklasy, może być naprawdę trudne.

Czytaj więcej

Zmiana lidera w generalnej i Puchar TVP Sport

PIRACI Łukasza Ostrowskiego z Lubina wskoczyli na pozycję numer 1 klasyfikacji generalnej.

Czytaj więcej

Zapowiedź 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Kolejny raz musimy jakoś się pozbierać po pucharowym blamażu i starać się emocjonować naszymi rozgrywkami ligowymi. Polski kibic nie ma łatwego życia.

Czytaj więcej

GRAND PRIX dla mir05

Mirosław Prażmowski, menedżer klubu mir05, wygrał koszulkę meczową.

Czytaj więcej

Wywiad z liderem i laureatem września

Andrzej Idziak z Bochni wygrał klasyfikację miesiąca września.

Czytaj więcej

Rekord punktowy QUINTANY!!!

Aż 24 punkty w meczu Jagiellonia - Ruch zdobył Dani Quintana. To rekord w Menedżerze TVP Sport.

Czytaj więcej

Ciężka kolejka - mówi lider konkursu

Mateusz Wrocławski z Jabłonny, menedżer klubu Orange Eagles, na pewno nie posadzi na ławkę Akahoshiego.

Czytaj więcej

Zapowiedź 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Ciągle nie milkną echa meczu z San Marino i oczywiście straconego przez nas gola. Tymczasem trzeba wracać na ligowe boiska. Swoją drogą - obaj polscy napastnicy, powołani do kadry z T-Mobile Ekstraklasy, na boisku w Serravalle zawiedli. Choć z zupełnie innych powodów.

Czytaj więcej

Miłosz Wykpisz wygrał ranking sierpnia

Menedżer klubu Mily3 w sierpniu okazał się bezkonkurencyjny.

Czytaj więcej

Paweł Gwóźdź wygrał 6. kolejkę

Menedżer klubu MacMar4 zdobył w 6. kolejce 80 punktów i okazał się najlepszy.

Czytaj więcej

Zapowiedź 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Kac po popisach naszych zespołów w europejskich pucharach jest wciąż tak duży, że trudno wrócić na ligowe tory. Bo czy nawet najlepszy mecz w T-Mobile Ekstraklasie może osłodzić gorycz odpadnięcia Legii z Ligi Mistrzów? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie…

Czytaj więcej

NIESZCZEGÓLNI jednak szczególni

Artur Lenert z zespołem NIESZCZEGÓLNi został nowym liderem konkursu.

Czytaj więcej

Bystrzaki z Wiochy wygrali 3. kolejkę

Zespół menedżer Iwony Jurek zdobył 91 punktów i okazał się najlepszy.

Czytaj więcej

Wywiad z liderem

Klub Kopaczka Mariusza Bieleckiego z Białegostoku po rundzie inauguracyjnej był na 25. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przed 2. kolejką Pan Mariusz wykonał trzy transfery, które dały mu aż 37 punktów i fotel lidera.

Czytaj więcej

BKS JAGA blisko wygranej

Przed ostatnim meczem 2. kolejki na pierwszym miejscu jest Łukasz Temianek, menedżer klubu BKS JAGA.

Czytaj więcej

Zapowiedź 2. kolejki

Wszyscy emocjonujemy się T-Mobile Ekstraklasą, ale niestety po raz kolejny dostaliśmy zimny prysznic już we wstępnych fazach europejskich pucharach. Piast potknął się od razu na pierwszej przeszkodzie, Śląsk zaledwie zremisował ze słabiutkim Rudarem i to mimo że prowadził 2:0, a Legia ledwo ledwo u siebie pokonała słabeuszy z Walii. I jak w tej sytuacji zachwycać się grą naszych ligowców?

Czytaj więcej

Klasyfikacja od 2. kolejki

Wszystkie drużyny zgłoszone po rundzie inauguracyjnej wezmą udział w dodatkowym rankingu.

Czytaj więcej

Wywiad ze zwycięzcą 1. kolejki

Obejrzałem w telewizji pochlebny reportaż o Japończykach i postanowiłem wziąć do składu Akahoshiego i Matsuiego – mówi Przemysław Wróbel z Pruszkowa.

Czytaj więcej

Zapowiedź 1. kolejki

Pewniakami do zwycięstwa w premierowej kolejce sezonu 2013/14 są Legia i Lech.

Czytaj więcej

Punktacja

Tak punktujemy.

Czytaj więcej

Emocje do końca

Sprawa mistrzostwa Polski rozstrzygnęła się już dwie kolejki przed końcem sezonu. Dużo więcej emocji było w Menedżerze TVP. Tu nawet przed ostatnią serią spotkań realne szanse na zwycięstwo w lidze ekspertów miały dwie drużyny. Walka trwała do ostatniego gwizdka w ostatnim meczu.

Czytaj więcej

Wywiad ze zwycięzcą

Na 13. minut przed końcem ostatniej kolejki to nie ja byłem laureatem całego konkursu. Na moje szczęście strzał życia wyszedł Gergo Lovrencicsowi, kapitanowi mojej drużyny – opowiada Ireneusz Łabucki z Kętrzyna, zwycięzca II edycji Menedżera TVP Sport

Czytaj więcej

Zapowiedź 30. kolejki

W ostatniej kolejce czekają nas już tylko dwa mecze o konkretną stawkę. W przypadku pozostałych spotkań możemy tylko gdybać, czy piłkarzom będzie się chciało chcieć, czy znajdą motywację i zgadywać, na czym będzie im zależało.

Czytaj więcej

Zapowiedź 29. kolejki

Na szczytach tabeli prawie wszystko jest już rozstrzygnięte. Walka toczy się tylko o ostatnie przysługujące nam miejsce w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Czytaj więcej

Zapowiedź 28. kolejki

28. kolejka ma trochę nietypowy rozkład jazdy. Wszystko przez wielki finał Ligi Mistrzów z udziałem biało-czerwonego tria z Borussii Dortmund. Piłkarze T-Mobile Ekstraklasy na boiska wybiegną już w czwartek, a tymi szczęśliwcami są ci z Piasta i Korony.

Czytaj więcej

Kibice Legii wygrali wielki pojedynek...

...a Robert Durdasiak z Bielan, menedżer klubu WARSZAWA BIELANY, zdobywa nagrody - oryginalną koszulkę meczową i piłkę ekstraklasy.

Czytaj więcej

Zapowiedź 27. kolejki

Nikt nie powinien mieć co do tego najmniejszych wątpliwości - w 27. kolejce T-Mobile Ekstraklasy oczy wszystkich kibiców skierowane będą na Warszawę.

Czytaj więcej

ZAPOWIEDŹ 26. KOLEJKI

W 26. kolejce czekają nas aż trzy mecze między sąsiadami w tabeli. Sporo może się wyjaśnić w kwestii walki o utrzymanie i europejskie puchary.

Czytaj więcej

Faza pucharowa w Pucharze TVP Sport

Zakończyły się rozgrywki grupowe. Oto drużyny, które przechodzą dalej.

Czytaj więcej

TOP 10 po 25. kolejce

Dwóch zawodników GKS Bełchatów znajduje się w czołowej dziesiątce rankingu piłkarzy.

Czytaj więcej

Turniej 1000 drużyn - koszulka i piłka do wygrania

Przy okazji meczu Legia - Lech, który będzie transmitowany w TVP1, organizujemy wielki pojedynek pomiędzy kibicami obu klubów.

Czytaj więcej

Chwarzno Gd II najlepsze w 24. kolejce

Drużyna Dominika Krużyckiego zdobyła 90. punktów.

Czytaj więcej

Zapowiedź 24. kolejki

Czeka nas arcyciekawa kolejka. Dwaj liderzy zagrają daleko od swoich domów na stadionach bardzo niewygodnych rywali. To będzie dla nich prawdziwy egzamin dojrzałości.

Czytaj więcej

Wywiad z liderem

Jeszcze na dwadzieścia minut przed rozpoczęciem 23. kolejki to Dwaliszwili był z opaską kapitańską – mówi Przemysław Twardoch z Boguchwałowic.

Czytaj więcej

TAJFUN1 najlepszy w 23. kolejce

Drużyna Jerzego Dudzińskiego zdobyła 85 punktów.

Czytaj więcej

Zapowiedź 23. kolejki

Tak jak w poprzedniej kolejce arcytrudno było wytypować zwycięzców większości spotkań, tak teraz przynajmniej kilka meczów w teorii wygląda na tzw. pewniaki. Ale doświadczenie uczy, że właśnie takie pewniaki często lubią płatać figle kibicom bawiącym się w obstawianie wyników. Czy tak będzie i tym razem?

Czytaj więcej

Poradnik - po siódmej wiosennej kolejce

Transfery, zmiany w składzie, sponsoring, nagrody.

Czytaj więcej

Zapowiedź 22. kolejki

Przed nami chyba najtrudniejsza do przewidzenia kolejka w rundzie rewanżowej.

Czytaj więcej

Zapowiedź 21. kolejki

Do końca sezonu jeszcze daleko, ale sytuacja na obu biegunach tabeli już się wyklarowała. O mistrzostwo walczą wyłącznie Legia i Lech, za to do I ligi najprawdopodobniej spadną PGE GKS i Podbeskidzie.

Czytaj więcej

Zapowiedź 20. kolejki

Ligowcy wracają na boiska po przerwie na mecze reprezentacji. Biało-czerwoni zadali bolesny cios wszystkim kibicom wierzącym w nich i w siłę polskiej piłki. Przed piłkarzami T-Mobile Ekstraklasy jeszcze trudniejsze zadanie niż zwykle – muszą przyciągnąć widzów na stadiony i mozolnie odbudowywać nadszarpnięty wizerunek naszego futbolu.

Czytaj więcej

Puchar TVP Sport

Wystartował Puchar TVP Sport.

Czytaj więcej

Karczewski laureatem 18. kolejki

Tomasz Karczewski z zespołem Team FTS wygrywa 18. kolejkę i 200 zł.

Czytaj więcej

Wywiad z liderem

Czeka mnie nie lada wyzwanie przed 18. kolejką - mówi Robert Rudnicki z Warszawy.

Czytaj więcej

Gang Prezesa "zrobił" kolejkę

Wojciech Zaremba, menedżer klubu Gang Prezesa, wygrał 17. kolejkę i 200 zł.

Czytaj więcej

LIGA OD 17. KOLEJKI

Liga prywatna dla spóźnialskich. Nagrodą jest 200 zł.

Czytaj więcej

Po 16. kolejce

O Pawłowskim, Telichpwskim, Hamalainenie i Demjanie.

Czytaj więcej

Tomasz Brzyski TEAM

Chciałbym, żebyśmy w Kielcach wygrali 2:0 - mówi Tomasz Brzyski, piłkarz Legii Warszawa

Czytaj więcej

Mistrzem będzie Lech - mówi polski Mourinho

Ale musi zostać spełniony warunek.

Czytaj więcej

Drużyna na 16. kolejkę

Tą drużyną chcemy dobrze wystartować w II edycji Menedżera TVP Sport.

Czytaj więcej

Wywiad ze zwycięzcą

Ostatnie 30 minut, ostatniego meczu rundy jesiennej, trwało „całą wieczność”, jednak los był dla mnie łaskawy. Dwaliszwili kolejnej bramki nie strzelił, a ja mogłem odetchnąć z ulgą – mówi Jacek Sikorski z Koła, laureat I edycji konkursu.

Czytaj więcej

Eksperci w Menedżerze TVP Sport

Patyra, Zawacki, Borczuch, Barszczak, Jankowski, Szkolnikowski, Pafjanowicz, Kwiatkowski.

Czytaj więcej